Bir süredir Kod-A ile ABBYY arasında süren distribütörlük anlaşması mutlu sonla noktalandı. Her iki firma arasında Ocak ayında imzalanan sözleşme ile Kod-A ABBYY Türkiye Teknoloji Distribütörü oldu. ABBYY, FineReader adlı ürün ailesiyle daha çok Türkiye'de tanınıyor. ABBYY dünyanın en gelişmiş form işleme, ICR, OCR teknoloji firmalarından biri.


Fiyat performansıyla geldiği nokta sayesinde bugün dünyadaki form işleme firmalarının hemen hemen tamamının ICR motoru olarak FineReader Engine ICR motorunu kullanıyor. FineReader Engine'ı dünyanın zirvesine taşıyan bir diğer önemli konu da OCR teknolojisindeki başarısı.


Kod-A Satış Mühendisliği Müdürü Levent Engin'in bu konudaki sözleri kayda değer. "FineReader Engine'ın bizi en çok ilgilendiren yönü OCR'da Türkçe desteği en güçlü ürün olması. Zaten ülkemizde görüntü işleme, tarama, form işleme, OCR, ICR yazılımları/çözümleri üretip, bu alanda isim yapmış yazılım firmalarının tamamı FineReader Engine kullanmaktalar.


Bu nedenle ABBYY Türkiye Teknoloji Tek Distribütörlüğü'nü çok önemsiyoruz. Bu sayede sektörümüzdeki lider konumumuzu pekiştirerek sektör firmalarını bir şemsiye altında toplayabileceğiz ve onlara destek olabileceğiz."