İzmir Valisi Mustafa Toprak, Menderes ilçemizde yer alan ve İzmir Dijital Arşiv Kent’i olarak nitelendirilen Kod-A firmasını ziyaret etti. 

Ziyarette Vali Toprak’a Menderes Kaymakam Vekili Osman Aslan Canbaba, TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkunkaya ve Türk Telekom Bölge Müdürü Yücel Yaşar eşlik ederken Vali Toprak’ı buraya gelişinde Kod-A Genel Müdürü Ersin Taşkın kapıda karşıladı.

Taşkın, Bu merkez ile Türk Telekom’a ait olan toplamda 1.5 milyar sayfalık dokümanı dijital olarak saklıyor ve bu hizmet ile 4 yıl gibi kısa bir sürede 54 bin ağacı kesmekten kurtardıklarını ifade etti.

Bilişim sektöründe hizmet veren ve Türk Telekom Grubunun da sayısal verilerinin depolanması için anlaştığı Kod-A firması 2013 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olması ünvanına sahip.

Telekom Grubunun Arşivleme hizmeti satın aldığı firmanın faaliyetleri hakkında Kod-A Genel Müdürü Taşkın’dan bilgiler alan Vali Toprak, teknolojik anlamda gelinen nokta hakkında duyduğu memnuniyeti dile getirerek, vermiş olduğunuz bu hizmet ile şüphesiz ki sayısal veriye ulaşmada ve dokümanların arşivlenmesinde göstermiş olduğunuz gayretler için sizlere teşekkür ediyorum. Yapılan hizmet ile sadece dokümantasyonun erişilebilirliği açısından değil kesilmekten kurtarılan binlerce hatta milyonlarca ağaç içinde sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Günümüz teknolojisi hızla ilerlemeye devam etmekte ve İzmir’in her alanda olduğu gibi Dijital Arşiv anlamında da ülkemize hatta dünyaya hizmet veriyor olmasından gurur duyduk” dedi.