Türkiye ve Avrupa’da Servis Büro pazarında lider olan Kod-A Yazılım firması ISO 27001 kalite belgesini almaya hak kazandı.

Genel Müdür Yardımcısı Erhan Taşkın “ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (BGYS - ISMS:Information Security Management System) gereksinimlerini tanımlayan tek uluslararası denetlenebilir standarttır.

TSE ISO 27001

Denetimler bağımsız firmalarca yapıldığı için kalite garanti altında olacaktır. Bu standart yeterli ve orantılı güvenlik denetimleri seçilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Bildiğiniz gibi artık bilgi kurum ve kuruluşlarca artık birinci öncelikli varlık olarak görülmektedir. Sahip olduğunuz diğer varlıklardan daha önemlidir. Bilgi varlığı firmaların çalışabilmesi ve hatta belkide hayatta kalabilmesi için çok kritiktir. Bu kalite belgesi ile bilgi varlıklarınızın iyi tanımlanmış belli standartlar altında korunduğu garantilenmektedir. Bu sayede hem firmanız hemde hizmet vermekte olduğunuz firmalar bilgi varlıklarının güvencede olduğunu bilmektedirler. Bu standart, kamu, finans, sağlık ve BT sektörleri gibi bilginin korunmasının büyük öneme sahip olduğu alanlarda özellikle gereklidir.” dedi. Erhan Taşkın ayrıca bu belgeyi alarak firma olarak çalıştıkları kurum ve kuruluşlara verdikleri önemi göstermek istediklerini belirtti.

Bilindiği gibi ISO 27001 standardı, organizasyonunuzun risklerini uygun bir şekilde algılandığını, değerlendirildiğini ve yönetildiğini bağımsız olarak kontrol altında tutarken bilgi güvenliği süreçleri, prosedürleri ve dokümantasyonunu düzenler. Türkiye’de sınırlı sayıda firmanın sahip olduğu bu kalite belgesi ile Kod-A sektöründeki liderliğini her konuda devam ettireceğini gösterdi.